Dokumentace a technické informace

Telefonujte s námi bez paušálu

Pro tuto službu není potřeba mít pevnou telefonní linku, hovor se přenáší po Internetu. Jedná se o plnohodnotnou náhradu klasické pevné linky, všem se dovoláte a všichni se dovolají vám. Rozdíl je pouze v tom, že u klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie (VoIP) hlas putuje po síti Internet. Nároky na rychlost internetového připojení nejsou velké, jen musí být připojení kvalitní, aby hovor nezadrhával. Kdo má trvale zapnutý počítač, může si na něj nainstalovat program, který umí z počítače připojeného do Internetu udělat komfortní telefon. Daleko pohodlnější je pořídit si samostatný přístroj. Takové telefony nerozeznáte od běžných moderních telefonů - zobrazují na displeji číslo volajícího, mají telefonní seznam nebo třeba vestavěné hands-free. Vyrábějí se ve verzi se sluchátkem připojeným kabelem k tělu přístroje nebo dnes více využívané přístroje s bezdrátovým sluchátkem. Jedním z nejlepších bezdrátových telefonů na našem trhu je Siemens Gigaset. Na fotografii vpravo je telefon v nabíječce, kam ho stačí postavit přibližně 1x týdně. Pak ho můžete s sebou nosit třeba i na zahradu u domu, protože dosah je skutečně veliký. K jedné základnové stanici lze připojit i více sluchátek.

Pokud o telefonování se společností Fortech projevíte zájem, dostanete zdarma přidělené telefonní číslo a údaje pro nastavení telefonu. Nabízí se i možnost přenosu telefonního čísla od dřívějšího operátora (Podmínky přenositelnosti naleznete v sekci Ke stažení). Ihned po složení zálohy na volání můžete začít službu užívat. Nahlédněte do ceníku hovorného, kde najdete i seznam telefonních operátorů, do jejichž sítí je možné volat bezplatně. Volání zdarma platí samozřejmě i mezi všemi účastníky sítě Fortechu. Překvapivě nízké ceny jsou do mimoevropských destinací. Největší úspory lze dosáhnout tím, že dlouhé hovory na mobilní telefony v rámci ČR budete raději vyřizovat telefonem připojeným do Internetu místo mobilem. Od Fortechu můžete dostat přidělených i více telefonních čísel, která se dají nastavit do jednoho nebo i více přístrojů, a tak může být hned jasné, komu hovor patří. Toho se výhodně využívá ve firmách a není důvod, proč tento komfort nemít i v rodinách. Fortech totiž nepožaduje žádný minimální objem volání za měsíc. Ovšem firmám s velkým telefonním provozem umí Fortech nabídnout zvýhodněné cenové programy a virtuální telefonní ústřednu. Další zajímavou službou zvláště pro firmy je možnost faxování bez faxového přístroje. Neplatí se za ni žádný paušál, pouze hovorné. Faxy odesíláte z jakéhokoliv programu v počítači, jako byste tiskli na tiskárnu, příchozí faxy obdržíte e-mailem.


Aktuálně | Pokrytí | Ceník | Výhody pro vás | Služby | Kontakty | Objednávka | Doporučujeme | Dokumentace | Časté dotazy | Ke stažení

Tyto stránky vyhovují následujícím standardům: