Návod na nastavení poštovního účtu v MS Outlook 2010

Krok č.1

V menu Nástroje zvolte volbu Nastavení účtu a objeví se následující dialog, ve kterém je třeba stisknout tlačítko "Nový".


Krok č.2

Zvolte "Microsoft Exchange, POP3, IMAP nebo HTTP".


Krok č.3

Zaškrtněte "Konfigurovat ručně nastavení serveru", průvodce se tak nebude snažit detekovat nastavení sám.


Krok č.4

Zvolte "E-mail v Internetu".
Krok č.5

Vyplňte všechny potřebné údaje podle obrázku. V poli "Typ účtu" můžete zvolit POP3 nebo IMAP, doporučujeme věnovat zvláštní pozornost zadávání hesla (heslo není vidět). Uživatelské jméno je VŽDY zadávané jako celá emailová adresa! Správné nastavení neleznete na Parametrech připojení, které technici vždy předávají při instalaci.
Krok č.6

Ve stejném dialogu, který je zobrazen v kroku č. 5 zvolte tlačítko Další nastavení.


Krok č.7

V případě, že nastavujete účet na přenosném zařízení (notebook, mobil, tablet apod.), doporučujeme nastavit na záložce "Server pro odchozí poštu" dle následující ukázky. Uživatelské jméno je vždy celá mailová adresa, heslo k účtu naleznete na zmíněných Parametrech připojení. Nikdy nezaškrtávejte volbu "Požadovat zabezpečené ověřování hesla (SPA)"


Krok č.8 - pro pokročilé

Většinou to není nutné kontrolovat, ale na kartě "Upřesnit" naleznete detailní nastavení účtu: zde jsou zajímavé volby "Server příchozí pošty", kde by mělo být nastavené "110" v případě POP3, resp. 143 v případě použití IMAP. V položce "Server pro odchozí poštu musí být nastavené "25".


Doporučujeme rovněž věnovat zvýšenou pozornost případnému zaškrnutí políčka "Zachovat na serveru kopie zpráv", jehož zaškrtnutí způsobí, že se do zařízení budou stahovat pouze kopie zpráv ze schránky a může tak dojít k jejímu přeplnění a následnému odmítnutí uložení dalších zpráv serverem v případě úplného zaplnění schránky.


Je možné vynutit použití SSL certifikátu jak pro POP3, tak i pro IMAP volbou "Tento server požaduje šifrované připojení (SSL)". Pokud tuto volbu vynutíte, změní se port na 993 resp. 995, což je správně. Rovněž je možné vynutit použití SSL certifikátu při odesílání pošty volbou "Použít tento typ šifrovaného připojení:". Náš server podporuje ale pouze volbu "SSL". V každém případě budete upozorněni na to, že certifikát je podepsaný nedůvěryhodnout autoritou a pokud chcete zabezepečné připojení používat, je nutné s použitím tohoto certifikátu souhlasit.


Krok č.9

Stisknutím tlačítka Další pokračujte do konce průvodce přidáním účtu.Zpět «


Aktuálně | Pokrytí | Ceník | Výhody pro vás | Služby | Kontakty | Objednávka | Doporučujeme | Dokumentace | Časté dotazy | Ke stažení

Tyto stránky vyhovují následujícím standardům: