Mobilní a VoIP volání a služby

Předplacenka nebo platba fakturou?

Naše mobilní volání funguje na principu předplacené karty. Kredit je možné dobíjet dvěma způsoby:Druhá volba je nastavena při zřízení čísla automaticky. Přepnout na první variantu (tedy nezahrnutí provolané částky do vyúčtovaní) si můžete na zákaznických stránkách v menu Služby a účty / Mobil v pravém horním rohu pod volbou Akce / Fakturace.


Z kreditu mobilního čísla jsou hrazené veškeré služby dle ceníku a jsou z něho měsíčně strhávány automaticky i platby za zvolený tarif, datový balíček, či další zvlášť hrazené služby.

Jak si mohu dobít kredit?

Kredit lze dobíjet zasláním finanční částky na kterýkoli z našich účtů, použít můžete např. účet číslo 202813931/0600. Nejsnadnější je to klasickým platebním příkazem, trvalým příkazem, nebo i hotovostí. Nejdůležitější ale je (to platí ve všech zmíněných případech) použít speciální, k tomu určený, variabilní symbol. Tento variabilní symbol je k dispozici na na zákaznických stránkách v sekci Služby a účty/Mobil. Jakmile platbu obdržíme, může být použita k dobíjení kreditu. Kredit je automatem dobíjen do výše denního limitu. Pokud máte u nás už klasické VoIP číslo, jde o stejný princip. Částka celkového kreditu je mezi všechna čísla smlouvy zákazníka rozdělena automatem poměrně a nijak se nerozlišuje, zda jde o mobilní, nebo VoIP číslo. Mobilní a VoIP čísla na jedné smlouvě sdílí stejný variabilní symbol.

Co je to denní limit volání?

Denní limit je ochrana zákazníka před nečekanými výdaji za volání (např. při krádeži mobilu, volání do exotických destinací apod.). Je to částka, do které je každý den dobíjen kredit automaticky z Celkového kreditu. V některých případech může být vhodné zvážit změnu této hranice, obecně ji ale lze zvyšovat či snižovat libovolně. Změna je samozřejmě bezplatná.

Pokud zákazník denní limit provolá, je samozřejmě stále možné na zákaznických stránkách mobil dobít.

Doporučujeme zvážit výši denního bezpečnostního limitu zejména s ohledem na cenu za zvolený tarif, datový balíček a další zvlášť zpoplatněné služby, k jejichž účtování dochází každý první den v měsíci stržením příslušné částky přímo z kreditu čísla.

Je potřeba pro zákazníky se smlouvou o připojení k internetu podepisovat nějakou zvláštní smlouvu?

Ne, není. Přestože se částečně snažíme přiblížit zpětnému placení, jedná se stále o kreditní systém, při kterém zvláštní smlouvu nevyžadujeme.

Nejsem zákazník se smlouvou o připojení k internetu. Jak mám postupovat?

Doporučujeme Vám použít k objednání služby Průvodce objednáním mobilní služby, který Vás provede celou objednávkou.

Jak přenést číslo k Fortechu?

Nejprve je nutné vypořádat smluvní a/nebo veškeré jiné závazky se svým stávajícím operátorem, podat u něho výpověď a následně od něho získat kód přenosu čísla (tzv. ČVOP). V případě, že se chystáte převést číslo s předplacenou službou, doporučujeme zvlášť zkontrolovat, že v době přenosu je kredit Vašeho čísla kladný. Někteří operátoři v případě záporného kreditu brání přenosu.

Pokud už ČVOP máte, můžete se s důvěrou obrátit na naše operátory a nebo můžete zadat přenos sami na zákaznických stránkách v sekci Služby a účty/Mobil přes odkaz Přidat mobilní číslo.

V případě zájmu nebo jakýchkoli nejasností se na nás neváhejte obrátit!

V jaké síti Fortech své mobilní služby provozuje?

Naše služby provozujeme v mobilní síti T-Mobile.

Proč je převod čísla do sítě Fortechu zpoplatněn?

Převody čísel mezi jednotlivými operátory nejsou zdarma - operátoři si mezi sebou účtují poplatky. Abychom mohli udržet tak nízké ceny služeb, musíme toto bohužel zohledňovat. Našim zákazníkům ovšem účtujeme pouze nezbytné minimum.

Co se stane po vyčerpání FUP limitu datového balíčku?

Mobilní data přestávají fungovat až do aktivace balíčku nového.

Chci využívat sítě LTE. Co pro to musím udělat?

K využití sítí LTE je třeba mít telefon, který umí používat LTE frekvence (na některých je nutné podporu zvlášť zapnout). Dále je nutné zapnout podporu těchto sítí na simkartě, což lze udělat v současné době pouze z naší strany (zde je kontakt na naše operátory). Naše simkarty vesměs sítě LTE podporují, takže není nutné je za tímto účelem měnit.

Chci dokoupit data stávajícího datového balíčku, protože FUP limit je vyčerpán. Jak to udělat?

Dokoupit data stávajícího datového balíčku a doplnit tak FUP limit bohužel nelze, je to dáno možnostmi našich dodavatelů. Jedinou možností je přejít na vyšší datový balíček a následně naplánovat změnu datového balíčku od dalšího měsíce na balíček původní.

Proč mi byla před koncem měsíce naúčtována celá cena datového balíčku?

U většiny nabízených datových balíčků je strháván při jejich aktivaci kredit za celý měsíc, zákazník má ale možnost v takovém případě vždy vyčerpat úplně celé FUP, byť by to mělo být třeba jen během několika dnů.

Co nastane v případě že kredit simkarty bude zcela vyčerpán?

Při vyčerpání kreditu dojde k omezení provozu služby. Ve tomto stavu nelze volat a posílat SMS/MMS, je povoleno volat na nouzová čísla, infolinku 4488 a přijímat hovory a SMS. Není možné provádět změny nastavení SIM karty a objednávat či rušit služby. V případě, že je kredit dobit, služba je obnovena v plné míře s tím, že veškeré paušální služby jsou znovu aktivovány a tedy i účtovány (tarif, datový balíček, LTE, flat tarif apod.).

Lze zřídit SMS email?

Tuto službu bohužel zatím nenabízíme.

Nefungují mobilní data

Doporučujeme kontrolu nastavení mobilního připojení. Nastavení by mělo vypadat následovně:


APN:internet.t-mobile.cz
Primární DNS: automaticky
Sekundární DNS: automaticky
Jméno uživatele:gprs
Heslo uživatele:gprs

Funguje na vašich simkartách SIM Toolkit?

Ne, naše simkarty bohužel SIM Toolkit nepodporují.

Funguje volání na audiotexové služby 90x apod.?

Tato čísla jsou dlouhodobě zneužívána k drahým voláním (s tarifikací až 95,-/min.), proto jsou volání na tato čísla zakázána centrálně a nelze je dodatečně individuálně povolit.

Co se stane s nevyužitým kreditem pokud ukončím smlouvu, zruším či převedu číslo jinam?

Před ukončením smlouvy, převedením, nebo zrušením čísla je vhodné veškerý kredit provolat a to platí nejen pro kredit, který už je aktivní na simkartě, ale i pro Celkový nevyužitý kredit, který dosud mezi čísla nebyl rozdělen. Veškerý nevyužitý kredit po ukončení služeb propadá. V případě dopisování provolané částky na fakturu je vhodné před ukončením smlouvy tuto funkci vypnout, aby mohl být veškerý kredit provolán.

Proč mi nejde vypnout PIN2? Jaký je jeho význam?

Pin2 nemá na našich simkartách žádný význam, nemá tedy smysl se jej snažit vypínat či zapínat.


Aktuálně | Pokrytí | Ceník | Výhody pro vás | Služby | Kontakty | Objednávka | Doporučujeme | Dokumentace | Časté dotazy | Ke stažení

Tyto stránky vyhovují následujícím standardům: